Serwis klimatyzacji

Oferujemy naszym klientom profesjonalny serwis oraz naprawę klimatyzacji. Pracujemy na urządzeniu firmy Bosch ACS 650.

Mikroklimat w samochodzie

W czasach rosnącej mobilności człowiek spędza coraz więcej czasu w pojazdach, w szczególności w samochodzie. Wnętrza pojazdów mogą jednak niekorzystnie wpływać w szczególności na alergików. Nie jest to sprawa jedynie dobrego samopoczucia, ale również bezpieczeństwa.

Tapicerki i dywaniki w pojazdach zawierają alergeny roztoczy oraz grzybów i z tego powodu muszą być regularnie czyszczone i odkurzane. Mikroorganizmy potrzebują do przeżycia przede wszystkim wilgoci, temperatury i pokarmu. Wszystko to znajdują w samochodzie i czują się tam bardzo dobrze, jeśli nie będzie się im przeciwdziałać odpowiednimi środkami.

Można tego uniknąć dzięki regularnym wymianom filtra i czyszczeniu poszczególnych elementów klimatyzacji w właściwy sposób i bez szkody dla zdrowia. 

Wymiana filtra

Wychwytywanie pyłków zwykle nie jest żadnym problemem dla systemów filtrujących. Osoby uczulone na pyłki roślin doceniają ten fakt, gdy wyjeżdżają samochodem podczas pylenia. Niektórzy zastanawiają się nad tym, dlaczego późną jesienią albo zimą podczas jazdy samochodem występują u nich dolegliwości, które można porównać do reakcji alergicznej w okresie pylenia. Dlaczego tak się dzieje?

Pyłki pozostają najpierw na materiale filtrującym i rozpadają się po określonym czasie. Jeśli w odpowiednim czasie nie wymieni się filtra z wytrąconymi pyłkami, ich fragmenty przedostają się do powietrza wdychanego i powodują powyższe dolegliwości. Z tego też powodu filtr należy wymienić zawsze po zakończeniu okresu pylenia, w celu usunięcia kontaktu z alergenami.

Dlatego też oferowany przegląd klimatyzacji powinien zawsze składać się z wymiany filtra i czyszczenia parownika i skrzynki klimatyzacji. W innym wypadku skuteczność czyszczenia w rozumieniu higieny powietrza jest wątpliwa.

Oferowany przez nas serwis klimatyzacji w cenie 99zł  obejmuje ściągnięcie zużytego gazu ususzenie wytworzenie próżni, napełnienie nowym gazem i olejem, odgrzybienie.

Ozonowanie wnętrza koszt dodatkowo 50zł

Filtr klimatyzacji w zależności od modelu samochodu 50 – 250zł